Alman Spiegel’den Selçuk Bayraktar analizi: “Erdoğan’ın olası halefi”

Baykar, ürettiği silahlı insansız hava araçlarıyla (SİHA) Libya’dan Dağlık Karabağ’a kadar geniş bir coğrafyada adından söz ettirmeyi başardı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, dünya basınında manşetlerden düşmeyen Bayraktar TB2’nin önde gelen mimarlarından biri.

“ERDOĞAN’IN OLASI HALEFİ”

Bayraktar, daha önce hakkında çıkan “Siyasete atılabilir” söylentilerine yanıt verirken, “Benim böyle bir planım yok.” demişti.

Alman dergisi Der Spiegel, iddiayı tekrar gündeme taşırken, “Kanatlarda bekliyor. Drone üreticisi Bayraktar, Erdoğan’ın olası halefi olarak görülüyor.” diye yazdı.

“TÜRKİYE’NİN ELON MUSK’I”

Selçuk Bayraktar’ın, modern savaşın şeklini değiştirdiği belirtilerek, “Bazıları ona Türkiye’nin Elon Musk’ı diyor.” ifadesi kullanıldı.

“ERDOĞAN’IN İZİNDEN GİDİP, SİYASETİN ZİRVESİNE ÇIKABİLİR”

Siyasete ilişkin söylentilere sözü getiren dergi, şunları aktardı:

(Cumhurbaşkanı) Recep Tayyip Erdoğan’ın izinden gidip Türk siyasetinin zirvesine çıkabileceğine dair spekülasyonlar artıyor.

(Bayraktar’ın) Depremlerden sonra Türk kamuoyuna yaptığı konuşma, sorumluluk için çabaladığını gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde bir TV programında kendisine spekülasyonlar sorulan Bayraktar’ın, bunların “dedikodu” olduğunu söylediği anımsatıldı.

ÇOCUKKEN UÇAKLARA İLGİ DUYUYORDU

Öte yandan, Selçuk Bayraktar’ın bazı özelliklerine işaret edildi:

Bayraktar 43 yaşında. Özel tasarım kirli sakalı, kısa, siyah saçlarıyla bir film yıldızına benziyor.

Bayraktar, çocukken teknolojiyle ilgili her şeye, özellikle de uçaklara ilgi duyduğunu söylüyor: ‘Bu, benim için bir yaşam biçimi.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir