Bodrum – Glasgow Uçağı, Kapıyı Açmaya Çalışan Bir Yolcu Yüzünde Acil İniş Yaptı

Bodrum – Glasgow Uçağı, Kapıyı Açmaya Çalışan Bir Yolcu Yüzünde Acil İniş Yaptı

Bodrum – Glasgow seferini yapan uçaktaki yolculardan biri acil çıkış kapısını kullanmak istedi. Uçakta bomba ve ateşli silah olduğunu iddia eden kişi sebebiyle uçak Bulgaristan’a acil iniş yaptı. 

Olay 2 Temmuz’da Jet2’nin tur uçuşunda meydana geldi.

Independent Türkçe’de yer alan habere göre, uçağın kapısını açmaya çalışan ve ismi açıklanmayan kişiye, yolcular tarafından müdahale edildi. 

Havacılık sektöründen haberler geçen AIRLIVE ise söz konusu yolcunun uçakta bomba ve silah olduğunu iddia ettiğini bildirdi. Adamın dışarı çıkmak için koltuklardan atlamaya çalıştığı ve daha sonra zapt edildiği belirtildi. AIRLIVE, yolcunun muhtemelen uyuşturucu etkisinde olduğunu yazdı.

Uçak Bulgaristan’a acil iniş yaptı, şüpheli şahıs güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı…

Kimliğini gizli tutan bir yolcu, zanlının çıkarılmasının ardından uçağın tekrar havalandığını ve İskoçya’ya ulaştıklarını söyledi:

‘Aşırı sarhoş olan ve acil çıkış sırasında oturan bir adam, uçuşun ortasında kapıyı açmaya çalıştı. Uyanmış ve nerede olduğunu falan bilmiyormuş gibiydi. Bir kadın ve başka bir koltukta oturan yaşlı bir adam tarafından zaptedildi. İnsanlar çığlık atmaya ve bağırmaya başladığında neler olduğunu anladım.’

Jet2 sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi ?

‘Bodrum’dan Glasgow’a giden LS124 sefer sayılı uçak, rahatsızlık veren bir yolcunun polis tarafından indirilebilmesi için dün gece Sofya Havalimanı’na yönlendirildi. Kısa bir gecikmenin ardından uçak, Glasgow’a devam etti. Rahatsızlıktan etkilenen tüm müşterilerimizden özür diliyoruz.’

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir