Deneyimli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın!

Deneyimli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın!

Altcoinbuzz bugün bir altcoin için XRP’yi unutun dedi. Ona göre Stellar, XRP’nin yerini alacak çok ilginç bir alternatif. Stellar, Ripple odaklı mevcut kripto piyasası çılgınlığında önemli bir oyuncu haline gelerek şaşırtıcı bir artış yaşadı.

Altcoin XLM, XRP’nin yerine mi geçiyor?

Altcoin XLM’nin fiyatı 18 Temmuz’dan itibaren hızla yükseldi. Buna göre geçtiğimiz hafta %68,8 ve son 24 saat içinde %22,1 oranında kayda değer bir artış gösterdi. Şimdi Stellar’ın neden XRP’ye iyi bir alternatif olabileceğini anlayalım. Bu artış, Stellar’ın piyasadaki güçlü performansını vurgulayarak ilk 100 kripto para listesine hakim olmasını sağladı. Bu olumlu yükseliş, özellikle altcoin Stellar ağındaki USDC stablecoin’in bir ödeme yöntemi olarak popülerlik kazandığı Afrika ve LATAM’da Stellar ödeme protokolünün giderek daha fazla benimsenmesinden kaynaklanıyor.

ABD doları uluslararası ödemelerde, Euro Avrupa’da, Bitcoin kripto para ödemelerinde, altcoin Ethereum ise merkezi olmayan uygulama alanındaki her şey için 1 numaralı seçenektir. Özetle, her birinin artıları ve eksileri olan çok sayıda finansal sistem var.

Stellar, birlikte çalışmalarını sağlayan açık kaynaklı bir ağı temsil ediyor

Daha spesifik olarak altcoin Stellar, itibari para birimlerinden kripto para birimlerine kadar para olarak kabul edilebilecek her şeyin dijital bir temsilini oluşturmayı mümkün kılıyor. Bir kişinin A Ülkesi adı verilen fakir bir ülkede doğup büyüdüğünü, ancak şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde çalıştığını varsayalım. Bununla birlikte, hala memleketinde ailesi var. Ayrıca para göndererek onlara yardım ediyor. Eğer A ülkesi vatandaşlarının ABD doları cinsinden banka hesapları olmasına izin verilirse, bu harika olur.

Ancak pek çok durumda bu mümkün değildir. Altcoin Stellar, başka bir kuruluşun, diyelim ki A Şirketi’nin devreye girip dolar tokenleri yaratmasını mümkün kılar. Böylece, ABD’den A Ülkesine banka havalesi göndermek mümkün olmadığından, A Kişisi, A Şirketinin tokenleri aracılığıyla ailesine hızlı ve düşük maliyetlerle değer aktarabilir. A kişisinin ailesi tokenleri saklayabilir, harcayabilir. A ülkesinin para birimiyle takas edebilir.

Özünde, altcoin Stellar’ı mülkiyeti izleyen bir sistem olarak düşünün. Tıpkı Bitcoin’in Proof-of-Work konsensüsüne sahip olması gibi. Stellar da her 5 saniyede bir yayınlanan işlemlerle daha az kaynak yoğun ve daha hızlı bir alternatif olan SCP veya Stellar Konsensüs Protokolü tarafından desteklenmektedir.

Stellar hakkında daha fazla bilgi

Altcoin Stellar ayrıca yerel bir token olan lumen veya XLM’ye sahiptir.

  • Her hesabın her zaman birkaç birim tutması gerekmektedir.
  • Altcoin XLM işlem maliyetlerini karşılamak için kullanılıyor.
  • Spekülasyon boyutu da mevcuttur.
  • Var olan yaklaşık 50 milyar birim bulunmaktadır.
  • Bunların yaklaşık yarısı dolaşımdadır.
  • Kalan birimler, Stellar Development Foundation tarafından gelişimden farkındalık yaratmaya kadar çeşitli amaçlar için tutulmaktadır.
  • Ek birim oluşturulmamaktadır.

Kriptokoin.com olarak baktığımızda dünya çapındaki bankaların 7/24 uluslararası transferleri daha etkin bir şekilde gerçekleştirmek için XRP’yi benimseyeceği düşünüldüğünde, Stellar da aynı şeyi yapmak için iyi bir alternatif. Ancak arada büyük bir fark var. Altcoin Ripple’ın sınırsız bir arzı var. Bu da bankaların ihtiyaç duyduğu şekilde ihraç etmeyi çok daha kolay hale getiriyor. Tıpkı şu anda USD ile yaptıkları gibi. Bununla birlikte, Stellar’ın maksimum 50 milyar coin arzı var.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir