Diablo 4 Yalnızca 5 Günde En Hızlı Satan Blizzard Oyunu Oldu

Diablo 4 Yalnızca 5 Günde En Hızlı Satan Blizzard Oyunu Oldu

Oyun dünyasında şu sıralar Diablo fırtınası esiyor. Kendiyle birlikte nesilleri de büyüten köklü serinin son halkası çıkışından yalnızca 5 gün sonra 666 milyon dolardan fazla gelir elde etmeyi başardı.

Hoşgeldin Lilith!

Yıllar sonra yeniden Sanctuary’e adım attığımız Diablo 4 tam da şanından beklendiği üzere oyun dünyasında bomba etkisi yarattı. Blizzard’ın en sevilen yapımlarından olan serinin dördüncü oyunu Diablo evrenini daha da genişletirken bizi iyilik ve kötülük arasındaki bitmeyen savaşta taraf olmaya zorluyor.

6 Haziran’da çıkan Diablo 4 şirket tarihinin de rekorunu kırdı.

İlk 5 gününde Blizzard’ın en hızlı satan oyunu olmayı başaran Diablo 4 daha şimdiden 666 milyon dolardan fazla da gelir elde etmeyi başardı. Üstelik oyunun önümüzdeki ay başlayacak sezonu ve yoldaki genişleme paketleri henüz karşımıza çıkmış değil.

Diablo 4 ilk haftasında 30 bin yıldan daha fazla süre oynandı!

Oyuncular tarafından 276 milyon saat oynanan oyunda en popüler sınıf ise sorcerer oldu. Bunun yanında ilk hafta ölmeye de doyamadık! 316 milyondan fazla kes ölen oyuncular buna karşın 2.71 milyon yaratığın hakkından gelmeyi başardı.

Diablo 4 Twitch’in de bir numarası.

Kapalı beta döneminde dahi müthiş bir popülerlik yakalmış olan oyun çıkış haftasında Twitch’in ilk sırasını domine etti ve günlerce birinciliği hiçbir oyuna kaptırmadı. Bununla birlikte Diablo 4 bir şirket rekoru daha kırarak Blizzard’ın ilk haftasında en çok yayın yapılan ve de izlenen oyunu oldu.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir