‘Fırtına Öncesi Sessizlik’ BTC, XRP, ETH ve SHIB İçin Ne Geliyor?

‘Fırtına Öncesi Sessizlik’ BTC, XRP, ETH ve SHIB İçin Ne Geliyor?

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa vadede dalgalanmaya devam ediyor. Bununla birlikte analist Akash Gitimath’a göre, orta ve uzun vadeli görünümü nispeten yükseliş yönünde. Ayrıca analist, kararsızlığın Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve diğer altcoinler üzerinde ağırlık oluşturduğunu söylüyor. Analist Lockridge Okoth ise SHIB’in görünümünü değerlendiriyor.

BTC fiyatı dönüm noktasında

Bitcoin (BTC) fiyatı 15 Haziran’dan bu yana %26’lık yükseliş kaydetti. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bunun ardından BTC hareketsiz kaldı. Son yükselişinin ardından BTC, bir önceki yerel zirveyi 30.968 dolardan çıkardıktan sonra 31.430 dolarla yeni bir zirve yaptı. Göreceli Güç Endeksi (RSI) 50’deki ortalama çizginin üzerine çıktı. Ayrıca, Awesome Osilatör (AO) sıfır çizgisinin üzerinde yeşil bir histogram çubuğu üretti. Bu gelişme, yükseliş momentumunun yükselmekte olduğunun açık bir işaretidir.

Bu nedenle, Momentum Tersine Çevirme Göstergesinin (MRI) 30.711$’daki Durum Trend Direnci seviyesinin üzerinde üç günlük kararlı bir mum çubuğu kapanışı bir alım sinyali olacaktır. Bu kapanıştan sonraki bir hareket, Bitcoin fiyatının haftalık Bearish Breaker’ın orta noktası olan 35.260 doları hedeflemesini sağlayacaktır. Pek olası olmasa da, yükseliş momentumu baskın kalmaya devam ederse, Bitcoin fiyatı Bearish Breaker’ın üst sınırını 41.273 dolardan yeniden test etmeye çalışabilir.

BTC 3 günlük grafik

Bitcoin fiyatı için yükseliş görünümü, momentum göstergeleri göz önüne aldığımızda mantıklı. Ancak yatırımcıların RSI’ya daha yakından bakmaları gerekiyor. BTC Ocak ayından bu yana üç yüksek tepe noktası oluşturdu. RSI ise üç düşük tepe noktası oluşturdu. Bu duruma “düşüş sapması” denir. Genellikle dayanak varlık sonunda bir düzeltme yapar.

BTC beklerken, ETH alım sinyali bekliyor

Ethereum (ETH) fiyatı sadece teknik açıdan değil, göstergeler açısından da son derece umut verici. 31 Mayıs 2022 ve 28 Haziran 2023 tarihleri arasında ETH, kabaca üç eşit yüksek ve dört yüksek düşük ile yükselen bir üçgen oluşturdu. Bu teknik formasyon, 1.865 dolarlık engelin aşılmasıyla %45’lik bir yükselişle 2.915 dolara ulaşılacağını öngörüyor. Teorik hedef, ilk yüksek ve düşük salınım arasındaki mesafenin ölçülmesi ve bunun 1.865 dolar direnç seviyesinin kırılma noktasına eklenmesiyle elde edilir.

Bu nedenle, Ethereum fiyatının bu büyük yükseliş hareketini başlatmak için yukarıda bahsedilen bariyerin belirleyici bir dönüşünü üretmesi gerekiyor. Bu görünümü destekleyen RSI ve AO göstergeleri, her ikisi de kendi ortalama çizgilerinin üzerine çıktı. Bu gelişme, momentumda boğaların lehine bir değişime işaret ediyor. Ayrıca, Wave Trend göstergesi aşırı satım bölgesinin hemen üzerinde bir yükseliş geçişi oluşturdu. Bu da yükseliş tezine güvenilirlik kattı. Bu nedenle, yatırımcıların sabırlı olması gerekiyor. Çünkü bu uzun vadeli bir görünüm ve gerçekleşmesi biraz zaman alacak.

ETH 3 günlük grafik

Öte yandan, Ethereum fiyatı 1.639 doların altında üç günlük kararlı bir mum çubuğu kapanışı yaparsa, yükselen üçgenin yükseliş tezi geçersiz olacaktır. Satış baskısının daha da artması, muhtemelen 1.408 dolara doğru %15’e yakın bir inişi tetikleyecektir.

XRP fiyatının netliğe ihtiyacı var

Ripple fiyatı 26 Mart’tan bu yana 0,548 dolar ve 0,413 dolar bariyerleri arasında sıkışmış durumda. Üst sınırın 0,548 dolardan bir destek tabanına kararlı bir şekilde çevrilmesi net bir alım sinyali olacaktır. Böyle bir durumda XRP için aşağıdaki grafikteki gibi, potansiyel çift dip formasyonunun hedefi olan 0,778 dolara %40’lık bir yükseliş mümkün. İlginç bir şekilde, bu fiyat hedefi aynı zamanda MRI’ın Devlet Trend Direnci seviyesine denk geliyor. Bu da onu kar rezervasyonu yapmak için önemli bir seviye haline getiriyor.

XRP 3 günlük grafik

Her ne kadar 0,548 dolarlık bir kırılmanın bir Ripple fiyat rallisine yol açacağı varsayılsa da, yatırımcıların göstergelere bir kez daha bakması gerekiyor. RSI ve AO göstergeleri net bir şekilde daha düşük dipler üretirken, XRP fiyatı eşit yüksekler üretti. Böyle bir kurulum “abartılı düşüş sapması” olarak adlandırılır. Ayrıca, genellikle dayanak varlık için dik bir düzeltmeye yol açar.

Wave Trend göstergesi de genel düşüş görünümüyle uyumlu bir düşüş sapması sinyali verdi. Bu nedenle, 0,413 dolar destek seviyesinin altına inen bir geri çekilmede yükseliş tezi geçersiz olur. Böyle bir hareketle XRP’nin 0,334 dolara doğru %17’lik bir düzeltme görmesi olası. Bu fiyat, bir sonraki Durum Trend Desteği seviyesidir.

SHIB fiyat görünümü

Shiba Inu fiyatı 1,0 dolardan çok uzakta. Buna rağmen en umut verici uzun vadeli yatırımlardan biri olmaya devam ediyor. Meme-coin’in fiyatı yıllar boyunca çok değişken oldu. Boğalar ve ayılar kontrol için çekişirken spiral fiyat hareketleri bunu kanıtladı. SHIB, Parabolik SAR göstergesinin de gösterdiği gibi 18 Haziran’da yükselişe geçti. Hareket, altcoin’in 0,00000650 dolar seviyesi civarında destek bulmasıyla gerçekleşti. Toparlanma rallisi, boğalar nefes almadan önce tokenı %25 yukarı gönderdi. Şimdi SHIB 0,00000737 dolar seviyesinde direniyor.

SHIB 1 Günlük Grafik

Bununla birlikte, fiyatı 0,00000917 civarında Mayıs’ın en yüksek seviyesinin üzerine çıkana kadar, SHIB hala ormanda. Bu seviyenin önemi, önceki düşüş trendindeki son düşük zirveyi işaret etmesinden kaynaklanıyor. Bu da, üzerinde kararlı bir kırılmanın tersine dönüşü teyit edeceği ve uzun vadeli düşüş görünümünün yükselişe dönüşünü doğrulayacağı anlamına geliyor.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir