Galatasaray, Paidar Demir’i andı

Galatasaray, Paidar Demir’i andı

Galatasaray, Türk voleybolunun unutulmaz isimlerinden Paidar Demir için anma mesajı yayımladı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde yer alan mesajda, “Galatasaray ve Türk voleybolunun unutulmaz isimlerinden, büyük kaptan Paidar Demir’i aramızdan ayrılışının 17. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz” ifadeleri kullanıldı.

İzmir’de 1 Temmuz 2006’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden ve 150 kez de milli formayı giyen Demir, oyunculuğunun ardından Galatasaray ve milli takımda menajerlik görevi yürütmüştü.

Galatasaray’ın yayınladı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Galatasaray ve Türk voleybolunun sembol isimlerinden Paidar Demir’i vefatının 17. yılında saygıyla anıyoruz.

1960 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Paidar Demir, voleybola Galatasaray altyapısında başladıktan sonra genç takımda Eczacıbaşı’na ardından Eczacıbaşı A Takımına ve Bursa Mako’ya geçiş yapmıştı.

1985 yılında yeniden yuvaya dönen Demir; 2000 yılına kadar sporculuk kariyerini sürdürmüştü. 150 kez milli formayı giyen, Galatasaray ile 3 kez şampiyonluk yaşayan Paidar, özellikle 1986 yılındaki şampiyonlukta önemli bir simgeydi.

Galatasaray Erkek Voleybol Takımı, 16 yıl sonra şampiyonluğa ulaşmış; İbrahim, Barbaros, İsmet, Metin, Ahmet’ten oluşan kadronun hücum silahı ve kaptanı Paidar da şampiyonluğun mimarı olmuştu.

Galatasarayımızın 25 yıl formasını terleten, takım kaptanlığını yapan Galatasaray ve milli takımda menajerlik görevini yürüten Paidar Demir, 1 Temmuz 2006 günü İzmir’de geçirdiği trafik kazası sonrası aramızdan ayrılmıştı.

Galatasaray ve Türk voleybolunun unutulmaz isimlerinden, büyük kaptan Paidar Demir’i aramızdan ayrılışının 17. yılında sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.” (AA)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir