Gazi Koşusu her jokeyin hayali

Gazi Koşusu her jokeyin hayali

Türk atçılığının en prestijli yarışı Gazi Koşusu için geri sayıma geçildi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk onuruna 1927’den beri düzenlenen yarışın 97’ncisi, Veliefendi Hipodromu’nda yarın 17.15’te koşulacak.

Katılımcı safkanların sahipleri, antrenörleri, Türk yarışçılığına damga vurmuş duayen jokeyler, safkanların ilgilileri ve yarışseverleri bir araya getiren ‘Yıldızlarla Kahvaltı’ organizasyonu ve start numaralarının kura çekimi de ‘Winner Circle’ alanında gerçekleştirildi. Yarışacak jokeylerden bazıları beklentilerini ve duygularını SÖZCÜ ile paylaştı:

SOĞUKKANLI OLUNMALI

ERTUL CANKILIÇ: Başka bir atmosferi ve başka bir ruhu olan bir yarış. Soğukkanlı olmak gerekiyor. At size söyler. Kazanıp kazanamayacağınızı o size anlatır.

ÖZCAN YILDIRIM: Geçen yıl atımıza çok güveniyorduk. Yarış şansı yanımda olduğu sürece kazanacağımı düşünüyordum. O gün yanımdaydı. Üst üste ikinci şampiyonluk olursa, daha rahat olur.

ERHAN AKTUĞ: Eski şampiyonlar akıl hocalığı yapıyor. Nasihatleri oluyor hepsinin. Her genç jokeyin hayalidir, Gazi Koşusu’nda yer almak.

97. Gazi Koşusu’na kayıt yaptıran 22’si asil ve 4’ü yedek olmak üzere 26 safkan şöyle:

Asil: Altınsima, Anadolu Koparan, Bright Fire, Cosmic Kid, Dagmar, Head Vorker, Lord of Pelennor, Native Power, Poyri, Qualizto, Raks Star, Samurai Kajiki, Sound of Summer, The Raptor, Turdemirkır, Urfa Aslanı, Wild Danger, Chaika, Çakalın Kızı, General Briella, Horror, Moonlight Fairy

Yedek: Veni Vici, Masterclassman, Sellyboy, Azmin Zaferi

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir