Mardin’de kilometrelerce araç kuyruğu! Ziyaretçi akınına uğradı

Mardin’de kilometrelerce araç kuyruğu! Ziyaretçi akınına uğradı

Bu videoyu izlemek için lütfen JavaScript’i etkinleştirin

Tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dikkati çeken Mardin, tatilcilerin uğrak noktalarından biriis haline geldi.

Ege ve Akdeniz’e gitmeyenler, Mardin’in eşsiz sokaklarında gezebilmek için şehrin girişinde uzun araç kuyrukları oluşturdu.

Özellikle tarihi alanlarının yoğun ilgi gördüğü Mardin’de, Kasımiye Medresesi, Deyrulzafaran Manastırı, Zinciriye Medresesi ve Ulu Cami gibi önemli turistik noktalar, tatilcilerin ilgi odağı haline geldi.

Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu, 8 bin yatak kapasiteli otellerin bayram tatilinde yüzde yüzünün dolduğunu belirtti.

“Esnafın yüzü bayramda güldü”

Kurban Bayramı’nda turistler tarafından Mardin’in yoğun ilgi gördüğünü dile getiren Paşaoğlu, “Resmi olarak 130 işletmemiz var. 70 işletmemiz de ruhsat aşamasındadır. Yaklaşık 200 işletme ile hizmet veriyoruz. Kurban Bayramı’nda çok şükür yoğun talepler oldu. Şuan bütün otellerimiz ful dolu” dedi.

“Esnafın yüzü Kurban Bayramı’nda güldü” diye konuşan Turizm Acentesi işletme sahibi Gazi Mahmutoğlu, “Bayağı bir yoğunluk oldu. Uçak seferleri doluydu. Aynı zamanda Kurban Bayramı münasebetiyle Mardin’in yerlileri de memleketine geldi. İnşallah yoğunluk böyle devam eder” ifadelerinde bulundu.

“Görmeyenlere tavsiye ediyorum”

Van’dan Mardin’e turistik gezi için geldiğini ifade eden Mizgin Adar, “Gezmek için geldim. Mardin’i çok beğendim. Birkaç gün daha Mardin’deyim, gezmeye devam edeceğim. Mardin’i herkesin gelip görmesi gerekiyor. Benim için çok güzel bir şehir” dedi.

Ailesiyle birlikte Hatay’dan geldiğini söyleyen Hüseyin Recayi ise,Mardin tarihi ve güzel bir şehir. Görmeyenlerin mutlaka gelip görmesini tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir