Osman Aşkın Bak yeni bakanlık görevini teslim aldı: Bir abi kardeş gibi çalıştık

Osman Aşkın Bak yeni bakanlık görevini teslim aldı: Bir abi kardeş gibi çalıştık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs seçimlerinde galip gelmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından bakanlıklarda iki gündür yoğun mesai devam ediyor. Bu kapsamda yeni isimlerin belli olması ile birlikte sıra görev teslimlerine geldi.

Kabinenin eski bakanları belirkenen yeni bakanlara görevlerini devrediyor.

Yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, yeni görevini Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nda devraldı.

“Bu yol kutlu yol bu yol kutlu yola aşk koyanların yolu”

Mehmet Muharrem Kasapoğlu devir teslim töreninde şu ifadeleri kullandı:

Yoğun 5 yıl geçirdik. Gerek Cumhurbaşkanımızın gerek ise vatandaşlarımızın desteklerini aldık. Diğer bakanlıklarda olduğu gibi 2018’de yeni bir döneme girdik. 

Ne yaptıksak beraber yaptık. Biz hep beraber aynı istikamete yöneldik. Bugün mevkileri değişeceğiz ama inanıyorum ki Bakanımız Osman bey deneyimlerini kullanacak. Bu yol kutlu yol bu yol kutlu yola aşk koyanların yolu. 

Tüm kabine üyelerinin çabalarıyla eşsiz bir başarıyı ortaya koyduk. Bu vesileyle kabine üyesi tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum.

“Bir abi kardeş gibi çalıştık”

Osman Aşkın Bak ise yeni görevini şu ifadelerle teslim aldı:

Çok saygıdeğer bakanım, personellerimiz öncellikle bu güzel ortamda sizlerle olmaktan çok gururluyuz. Sayın bakanım çok güzel konuştu. Kendisiyle daha önce de çalıştık. Projelerimizin devamında sık sık istişare ettik. Bir abi kardeş gibi çalıştık. Güzel işler yaptı arkadaşlarımız. Öncellikle tasrif ettiği gibi Cumhrubaşkanımızın önderliğinde sporda çok güzel başarılar elde edildi. Deprem esnasından KYK yurtlarımızın edindiği görevi gördük. Depremin üstesinde kalmayı başaran güçlü bir devletiz. Ben de buna şahidim çok güzel işler yapıldı. Sayın bakanım olimpiyatlar alanında yapılanları tebrik ederim. Sayın bakanımız çok güzel işler yaptı. Sayın Cumhurbaşkanımız sporcunun yanında olan bir lider. Şimdi de Türkiye’nin yüzyılında bu göreve getirildik. Kendisine şükranlarımı iletiyorum. 

Biz bayrağı daha yükseğe taşımak için çalışacağız.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir