Cenaze levazımatçısında çürüyen 189 ceset bulundu

Cenaze levazımatçısında çürüyen 189 ceset bulundu

ABD’nin Colorado eyaletinde yer alan bir cenaze levazımatçısında en az 189 adet çürümekte olan ceset bulundu. İki hafta önceki haberlerde 115 cesetten bahsediliyordu. Yetkililer ‘Doğaya Dön’ (The Return to Nature) adlı cenaze evinden şiddetli kokuların geldiği şikayetleri üzerine harekete geçti. Levazımatçıya giren bir yetkili mekanı ‘korkunç ve tehlikeli’ olarak niteledi.

Yetkililer soruşturma devam ettikçe daha fazla ceset bulunabileceğini belirtti. Levazımatçının bulunduğu Fremont şehrinden polis yetkilisi Allen Cooper, soruşturma devam ederken yaşananlardan etkilenen ailelere destek vermeye çalıştıklarını açıkladı. Ekim ayının başında başlayan soruşturma kapsamında Jon Hallford, “insan kalıntılarını uygun olmayan bir şekilde muhafaza etmekle” suçlanıyor.

Penrose adı verilen bir kasabada bulunan ‘çevreye duyarlı’ levazımatçı, cesetlerin defin işlemlerinde hiçbir kimyasalın kullanılmadığını belirterek, bedenlerin biyolojik olarak parçalanan tabutlara yerleştirildiğini söylüyor. Eyalette yeşil cenaze evlerine izin veriliyor, ancak kalıntıların 24 saat içinde gömülmesi ya da doğru koşullarda buzdolaplarında muhafaza edilmesi gerekiyor. Daha önce yetkililerin yaptığı açıklamalarda DNA ve parmak izi araştırması sonucu cesetlerin kimliğini teşhis etmenin uzun sürebileceği ifade edilmişti. (BBC Türkçe)

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir