Erbakan: Yanlışa yanlış diyeceğiz, kimseye diyet borcumuz yok

Erbakan: Yanlışa yanlış diyeceğiz, kimseye diyet borcumuz yok

ANKARA – Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Adalet İçin Refah’ta Buluşuyoruz” programında bazı derneklerin temsilcileriyle biraraya geldi. Ankara’da düzenlenen programa Süresiz Nafaka Mağdurları Derneği, İmar Yasasına Takılanlar Derneği, 6284 Mağdurları Derneği, Çocuksuz Babalar Derneği, Başıboş Sokak Hayvanları/Güvenli Sokaklar Derneği, Çek Mağdurları, Belediye Şirket İşçileri Derneği, Dağılmış Aileler Derneği, Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği’nin de aralarında bulunduğu 100’ün üzerinde dernek ve oluşumun temsilcileri katıldı.

Süresiz Nafaka Mağdurları Derneği, Erbakan’ın salona girişi sırasında kendilerini tanıtan dövizleri kaldırarak, “Nafaka mağdurları da burada. Süresiz nafaka olmaz. Feministlerden korkmayın, arkanızdayız Sayın Başkan” diyerek Erbakan’a seslendi.

‘LGBT SAPKINLIĞINA, NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN SIVILARA KARŞI PARTİMİZİN FARKI FARK EDİLDİ’

Programın başlangıcında gündeme ve derneklerin taleplerine dair değerlendirmelerde bulunan Erbakan, son dönemde partisinin yaptığı çalışmaları da hatırlattı. Erbakan, “EYT mağduriyetlerinin kısmen giderilmesinde, Ayasofya’nın yeniden cami olarak hayata geçirilmesinde, LGBT sapkınlığına, dış güçlerin LGBT projesine karşı toplumsal farkındalık oluşmasında, süresiz nafaka konusunda, yuva yıkan 6284 Sayılı Kanun noktasında, gençlerin, çocukların ne olduğu belli olmayan sıvılarla aşılanmasına karşı pandemi döneminde yapılan çalışmalarda Yeniden Refah Partimizin farkı fark edilmiştir” diye konuştu.

‘BİZ 14 MAYIS’TA KİMSEYLE MAKAM PAZARLIĞI YAPMADIK’

Konuşmasında sıraladığı gelişmelerin Milli Görüş siyasetinin felsefesi sayesinde gerçekleştiğini söyleyen Erbakan, partisinin 14 Mayıs seçimlerinde verdiği desteğe de değindi ve “Bizim 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’na verdiğimiz destek herhangi bir pazarlık karşısında olmadı. Biz kimseyle makam, mevki, milletvekilliği pazarlığı yapmadık. Biz ortaya koyduğumuz protokolle milletimizin maddi ve manevi sıkıntılarının giderilmesini şart olarak ortaya koyduk” dedi.

‘DOĞRUYA DOĞRU YANLIŞA YANLIŞ DEMEYE DEVAM EDECEĞİZ, KİMSEYE DİYET BOCUMUZ YOK’

Bundan sonraki süreçte Cumhur İttifakı’na katılırken imzaladıkları mutabakat metnindeki maddelerin takipçisi olmaya devam edeceklerini belirten Erbakan, “Doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye devam edeceğiz. Bizim kimseye diyet borcumuz yok. Bu millete hizmet borcumuz var” diye konuştu.

‘22 YILLIK BİR İKTİDAR SÜRESİNE SAHİP OLAN AK PARTİ, HİÇBİR MAZERETİN ARKASINA SIĞINMADAN GEREKLİ ADIMLARI ATMALI’

Cumhur İttifakı’na katılırken imzaladıkları protokoldeki adımların Meclis’te takipçisi olacaklarına dair millete söz verdiklerini belirten Erbakan, AK Parti iktidarının çalışmalarına dair de değerlendirme yaptı. AK Parti’nin 22 yıllık bir iktidar süresine sahip olduğunu hatırlatan Erbakan, “Bu, Cumhuriyet tarihinde kimseye nasip olmayan bir süre. Bu süre zarfında milletimiz istedikleri kadar yetkiye onları sahip kıldı. Hiçbir mazeretin arkasına sığınmadan milletimizin derdine derman olacak adımları atmaları gerekiyor” dedi.

‘HER MAĞDURİYETİNDE MİLLETİNE BAŞVURAN BİR SİYASİ PARTİ VATANDAŞININ YAŞADIĞI MAĞDURİYETLERE GÖZ YUMAMAZ’

AK Parti’nin yaşadığını iddia ettiği ‘tüm mağduriyetlerde millete başvurduğunu ve milletin AK Parti’nin mağduriyetlerini giderdiğini’ söyleyen Erbakan, “Böyle bir noktada bugün yaşanan mağduriyetlere AK Parti’nin kulak tıkaması kabul edilemez. Yaşadığı her mağduriyette milletine başvuran bir siyasi partinin vatandaşının yaşadığı mağduriyetlere göz yumması, görmezden gelmesi asla kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

‘MAĞDURİYETLERİ ÇÖZMESİ BEKLENEN ADIMLAR YENİ MAĞDURİYETLER OLUŞTURDU’

AK Parti’nin birtakım adımlar attığını ancak yeterli olmadığını ve yeni mağduriyetler de oluşturduğunu ifade eden Erbakan, şu örnekleri verdi: “EYT çözüme kavuşturulurken 1 gün farkla 17 yıllık bekleme süresi oluşması, staj ve çıraklık mağdurları, 2000’liler gibi yeni mağdur grupları oluştu. ‘Kadına yönelik şiddeti önleyeceğim’ derken erkeklerin mağdur edilmesi, maaşlara zam yapıp hemen akabinde KDV’ye, akaryakıta yapılan zamlarla maaş zamlarının buhar olup gitmesi biraz önce söylediğimiz gerçeğe işaret etmektedir.”

‘CHP MAĞDURİYETLERE ÇÖZÜM DEĞİL’

Muhalefet partilerini de eleştiren Erbakan, “Başta CHP olmak üzere muhalefet partileri kendisini mağduriyetlerin çaresi gibi göstermekte ama gerçeğin böyle olmadığını açık bir şekilde görmekteyiz” dedi. CHP’li belediyelerde işten çıkarmaların devam ettiğini söyleyen Erbakan, İstanbul başta olmak üzere CHP’li belediyelerin konut sorununu, taşeron sorununu çözmediğini, ulaşım ve suya zamlar geldiğini hatırlattı.

Ekim ayında Meclis’in açılmasıyla birlikte çözülmesi gereken bazı maddeler olduğunu ifade eden Erbakan şu maddeleri sıraladı:

“-Uzman çavuşların kadro ve özlük haklarında gerekli iyileştirmelerin yapılması,
-Güvenlik korucularının maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi,
-Polislerin, itfaiyecilerin, bekçilerin maaş ve özlük haklarının iyileştirilmesi,
-Görev başında şehit olan itfaiyecilerin şehit statüsüne alınması,
-Tüm taşeronların kadroya alınması,
-Atama hakları ellerinden alınan 2020 KPSS mağduru 15 bin öğretmene ek atama hakkı tanınması,
-Planlı bir şekilde 150 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmesi,
-Özel okullarda çalışan öğretmenlerin Öğretmenlik Meslek Kanunu Kapsamına alınması,
-Özel kreşlerde asgari ücret altında çalışan uzman ve öğretmenlerin haklarının gözetilmesi,
-Yoksulluk sınırının altında maaşlarla çalışan akademisyenlerin maaşlarının yeniden düzenlenmesi”

‘FAHRİ KURAN KURSU HOCALARIMIZA KADRO VERİLSİN’

“-Tüm kamu çalışanlarına ve emeklilerin 3600 ek gösterge sağlanması,
-Diploma denkliği için bekleyen 104 bin mağdurun mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli adımların atılması,
-Fahri kuran kursu hocalarımıza kadro verilmesi,
-Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerinin kadro sorununun çözülmesi,
-Özel güvenlik görevlilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi,
-Kamu mühendislerinin maaşlarında iyileştirilme yapılması,
-Engelli maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılması,
-Staj ve çıraklığın sigorta başlangıcı sayılarak EYT kapsamına alınması,
-2000 sonrası sigortalıların emeklilik yaşı ve prim günlerinde adil bir düzenleme yapılması”

‘6284 VE MEDENİ KANUNDA AİLE BÜTÜNLÜĞÜNÜ TEHLİKEYE SOKAN MADDELER ISLAH EDİLSİN’

“-Tayinlerde aile bütünlüğünü sağlayacak düzenlemeler yapılması,
-Kamuya alımlarda mülakatların kaldırılması,
-Süresiz nafaka mağduriyetinin ortadan kaldırılması,
-6284 sayılı kanunda ve medeni kanunda aile bütünlüğünü tehlikeye sokan maddelerin revize, ıslah edilmesi,
-Kadını, aileyi, babayı, çocuğu koruyan yerli ve milli yasaların hayata geçirilmesi,
-Emekli ve çalışanın yaşanabilir bir gelir seviyesine ulaştırılması.”

’İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN’ SÖZÜNÜ AĞZINDAN DÜŞÜRMEYEN YETKİLİLERE SESLENİYORUM…’

Erbakan, konuşmasının devamında, “’İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünü ağzından düşürmeyen yetkililere, siyasetçilere sesleniyorum; iktidarından muhalefetine kendisini bu mağduriyetlerin çözüm merkezi olarak gösterenlere sesleniyorum; mağdur vatandaşlarımızı sadece seçim arifesinde hatırlayıp onları oy deposu olarak gören ve onları seçim malzemesi olarak kullananlara sesleniyorum; seçimden sonra onları unutanlara sesleniyorum; artık milletimizin mağduriyetlerine kulak verme vaktidir. Milletimiz bu mağduriyetleri gidermek üzere sizleri ve bizleri seçmiştir” ifadelerini kullandı.

‘BİZ DESTEK SÖZÜ VERİYORUZ, YETER Kİ İKTİDAR NİYET ETSİN’

Ekim ayında Meclis’in açılmasıyla birlikte bu maddelerin çözüme kavuşturulması gerektiğini belirten Erbakan, “Bizler ‘milletimizin sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün’ anlayışındayız. Bu nedenle çözüm önerilerinin üretilmesi, kanun tekliflerinin verilmesi ve Meclis çoğunluğunun sağlanması için iktidara destek olacağımızın açık bir şekilde sözünü veriyoruz. Yeter ki iktidar bu mağduriyetlerin çözümüne niyet etsin, adım atsın” dedi.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir